Mezoterapia - Zastrzyk młodości

Mezoterapia jest metodą wykorzystywaną od lat w medycynie. W latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia francuski lekarz M. Pistor rozpoczął wykorzystywanie tej metody w dermatologii estetycznej. Mezoterapia obecnie jest wykorzystywana do leczenia objawów starzenia się skóry takich jak zmarszczki, wiotkość, utrata elastyczności i suchość skóry, jak również przy łysieniu i wypadaniu włosów, cellulicie, do leczenia rozstępów i blizn.

Mezoterapia igłowa

Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w chorobowo zmienione obszary na ciele pacjenta.

klinikaurody1Istnieją dwie metody wykonywania tego zabiegu: manualnie za pomocą odpowiednio dobranej wielkości igły i strzykawki, mechanicznie za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii.

Dzięki temu zabiegowi można szybko i w sposób nie chirurgiczny, poprawić kondycję i wygląd skóry. Śródskórne lub podskórne iniekcje substancji, nazywanych koktajlami, stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. W skład koktajlu mogą wchodzić: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe. Skóra po zabiegu sprawia wrażenie młodszej, dobrze odżywionej i wypoczętej.

Najpopularniejszym zabiegiem mezoterapii jest tzw. Mesolift. Jest to zabieg odżywczy i wygładzający zmarszczki. Koktajl wstrzykiwany podczas tego zabiegu zawiera kwas hialuronowy, absorbujący wodę w skórze, witaminy i krzem. Dzięki temu zabiegowi skóra twarzy staje się nawilżona i promienna, a zmarszczki zmniejszają się. Skóra jest zmobilizowana do produkcji kolagenu przez co wzmacnia się jej rusztowanie.

Metoda ta jest również skuteczna w profilaktyce wypadania włosów. Specjalnie przygotowane koktajle substancji odżywiających włosy (minoksydyl, dekspantenol i oligoelementy) powodują, że następuje regeneracja struktury włosa, zostaje zahamowany proces wypadania, a w 20% przypadków możliwe jest nawet odrastanie włosów.

Mezoterapia jest również skuteczna metodą walki z cellulitem. W skład koktajlu wchodzi wówczas kofeina, wyciągi z nostrzyka żółtego i rutyny (poprawiają mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych co prowadzi do ogólnego ujędrnienia skóry), wyciąg z karczocha (zawiera kwasy polifenolowe regulujące metabolizm glukozy i lipidów oraz ułatwiające spalanie zapasów tłuszczów zgromadzonych pod skórą).

botox11


Przeciwwskazania do zabiegu:

  • ciąża
  • cukrzyca
  • alergie (bezwzględnym przeciwwskazaniem jest alergia na substancję wstrzykiwaną)
  • infekcje skórne (opryszczka, zakażenia bakteryjne i grzybicze)
  • rany
  • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczyniowa)
  • zaburzenia krzepnięcia
     

Tuż po zabiegu można zauważyć pojawienie się małych pęcherzyków, które znikają po kilku minutach. Jest to reakcja skóry na ukłucie. Mogą pojawić się drobne wybroczyny, siniaki, rumień i obrzęk, jednak ustępują one po krótkim czasie. Rzadko zdarzają się reakcje alergiczne i stany zapalne w miejscach ukłucia. Po zabiegu należy zdecydowanie unikać słońca przez kilka dni lub chronić skórę preparatami z filtrem.

 

Cena zabiegu w zależności od obszaru i rodzaju preparatu
od 200 do 500 zł.