Mezoterapia - Zastrzyk młodości

Mezoterapia jest metodą wykorzystywaną od lat w medycynie. W latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia francuski lekarz M. Pistor rozpoczął wykorzystywanie tej metody w dermatologii estetycznej. Mezoterapia obecnie jest wykorzystywana do leczenia objawów starzenia się skóry takich jak zmarszczki, wiotkość, utrata elastyczności i suchość skóry, jak również przy łysieniu i wypadaniu włosów, cellulicie, do leczenia rozstępów i blizn.

Mezoterapia igłowa

Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w chorobowo zmienione obszary na ciele pacjenta.

klinikaurody1Istnieją dwie metody wykonywania tego zabiegu: manualnie za pomocą odpowiednio dobranej wielkości igły i strzykawki, mechanicznie za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii.

Dzięki temu zabiegowi można szybko i w sposób nie chirurgiczny, poprawić kondycję i wygląd skóry. Śródskórne lub podskórne iniekcje substancji, nazywanych koktajlami, stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. W skład koktajlu mogą wchodzić: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe. Skóra po zabiegu sprawia wrażenie młodszej, dobrze odżywionej i wypoczętej.

Najpopularniejszym zabiegiem mezoterapii jest tzw. Mesolift. Jest to zabieg odżywczy i wygładzający zmarszczki. Koktajl wstrzykiwany podczas tego zabiegu zawiera kwas hialuronowy, absorbujący wodę w skórze, witaminy i krzem. Dzięki temu zabiegowi skóra twarzy staje się nawilżona i promienna, a zmarszczki zmniejszają się. Skóra jest zmobilizowana do produkcji kolagenu przez co wzmacnia się jej rusztowanie.

Metoda ta jest również skuteczna w profilaktyce wypadania włosów. Specjalnie przygotowane koktajle substancji odżywiających włosy (minoksydyl, dekspantenol i oligoelementy) powodują, że następuje regeneracja struktury włosa, zostaje zahamowany proces wypadania, a w 20% przypadków możliwe jest nawet odrastanie włosów.

Mezoterapia jest również skuteczna metodą walki z cellulitem. W skład koktajlu wchodzi wówczas kofeina, wyciągi z nostrzyka żółtego i rutyny (poprawiają mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych co prowadzi do ogólnego ujędrnienia skóry), wyciąg z karczocha (zawiera kwasy polifenolowe regulujące metabolizm glukozy i lipidów oraz ułatwiające spalanie zapasów tłuszczów zgromadzonych pod skórą).

botox11


Przeciwwskazania do zabiegu:

  • ciąża
  • cukrzyca
  • alergie (bezwzględnym przeciwwskazaniem jest alergia na substancję wstrzykiwaną)
  • infekcje skórne (opryszczka, zakażenia bakteryjne i grzybicze)
  • rany
  • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczyniowa)
  • zaburzenia krzepnięcia
     

Tuż po zabiegu można zauważyć pojawienie się małych pęcherzyków, które znikają po kilku minutach. Jest to reakcja skóry na ukłucie. Mogą pojawić się drobne wybroczyny, siniaki, rumień i obrzęk, jednak ustępują one po krótkim czasie. Rzadko zdarzają się reakcje alergiczne i stany zapalne w miejscach ukłucia. Po zabiegu należy zdecydowanie unikać słońca przez kilka dni lub chronić skórę preparatami z filtrem.

 

Mezoterapia mikroigłowa

Może być wykonana za pomocą tzw. derma rollerów lub urządzenia DermaPen.

Derma rollery (lub inaczej: mezorollery) to niewielkich rozmiarów urządzenia, wykonane najczęściej z tworzywa sztucznego i wyposażone w obrotowy wałek oraz rączkę. Wałek posiada na swojej powierzchni małe igiełki wykonane ze stali chirurgicznej lub stopów tytanu. Są one bardzo cienkie, ułożone w kilku rzędach i mogą mieć różną długość.

DermaPen to urządzenie, które wyposażone jest w 12 igieł, które nakłówają skórę.

Zarówno derma rollery, jak i DermaPen służą do kontrolowanego uszkodzenia skóry poprzez jej mechaniczne nakłuwanie. Metoda ta określana jest często mianem terapii indukującej tworzenie się kolagenu (ang. CIT – Collagen Induction Therapy), ponieważ stymulacja skóry właściwej przy pomocy rollera prowadzi do powstawania w niej nowych włókien kolagenowych i elastyny oraz jej następczą przebudowę (remodelling), regenerację i odmłodzenie.

Nakłuwanie skóry za pomocą igieł o odpowiedniej długości powoduje w jej obrębie mikrourazy i mikrokrwawienia. Krew wydostaje się z uszkodzonych naczyń krwionośnych, a zawarte w niej płytki krwi ulegają aktywacji. W wyniku tego dochodzi do uwalniania z nich tzw. czynników wzrostu. Ma to kluczowe znaczenie w procesie regeneracji tkanek.

Czynniki wzrostu uwalniane w skórze przyśpieszają dzielenie, rozwój i różnicowanie się jej komórek oraz stymulują komórki macierzyste i fibroblasty. Pobudzają tworzenie się kolagenu typu I, elastyny, kwasu hialuronowego, glikozaminoglikanów oraz innych składników macierzy międzykomórkowej. Wpływają korzystnie na jakość połączeń międzykomórkowych oraz na poprawę mikrokrążenia w skórze. Inicjują zatem i przyśpieszają procesy autoregeneracji i odbudowy tkanek, promując naturalne, ozdrowieńcze mechanizmy naszego organizmu.

Proces regeneracji skóry, jej przebudowy i tworzenia się nowego kolagenu trwa przez okres kilku tygodni po zabiegu. Szybko gojący się naskórek sprawia, że wszystkie etapy procesu odnowy, zapoczątkowane nakłuwaniem, odbywają się w optymalnych warunkach – przy nieuszkodzonej barierze naskórkowej i przy braku wpływu czynników zewnętrznych.

 

Mezoterapia  igłowa  od 300 zł
Mezoterapia mikroigłowa frakcyjna DermaPen od 200 zł
Mezoterapia mikroigłowa Derma Roller od 200 zł